اهمیت اتوماسیون صنعتی چیست؟

اهمیت اتوماسیون صنعتی چیست؟

در سال های گذشته، رشد مثبتی در صنعت اتوماسیون صنعتی جهانی وجود داشته است. براساس این گزارش، انتظار می رود که بازار اتوماسیون صنعتی تا سال ۲۰۲۲ به پیشرفت قابل قبولی برسد علاوه بر این، استفاده از تکنیک های اتوماسیون در حال افزایش است و انتظار می رود که به افزایش در آینده  ادامه دهد.

این پیشرفت ها در سیستم های اتوماسیون صنعتی جهانی باعث شده شرکت های مختلف از اتوماسیون صنعتی در جهت کاهش نیروی انسانی و دستی و هزینه های جاری استفاده کنند.

مزایای استفاده از اتوماسیون صنعتی :

  • کاهش هزینه های نیروی کار انسانی
  • افزایش بهره وری
  • افزایش قابلیت اطمینان فرایند
  • تولید محصولات با کیفیت

اهمیت اتوماسیون صنعتی چرا اتوماسیون صنعتی اینقدر مهم است

دنیای صنعتی با تغییرات تکنولوژیکی زیادی مواجه است که تقاضا برای محصولات و خدمات با کیفیت عالی را افزایش می دهد و می تواند با سطح بالایی از بهره وری تامین شود که این امر نیاز به سیستم های مهندسی فرآیند، تولید خودکار، و اتوماسیون صنعتی خواهد داشت بنابراین، اتوماسیون صنعتی نقش کلیدی در حل نیازهای اساسی شرکت ها ایفا می کند. در ادامه با اهداف این سیستم ها آشنا خواهید شد:

  • جهانی سازی : بازار صنعتی جهانی خواستار خدمات برتر و کاربردی است.
  • بهره وری : شرکت ها می خواهند بهره وری خود را با تولید سطح بالاتری با استفاده از اتوماسیون افزایش دهند. عوامل کلیدی عبارتند از هزینه ها، زمان و کیفیت.

از سوی دیگر، اتوماسیون صنعتی همه چیز را در در فرایند دقیق تر، سریع تر و حرفه ایی تر می کند به همین دلیل مشتریان همیشه به دنبال فناوری های نوین و مدرن برای بکارگیری در شرکت ها و کسب و کارهای خود هستند تا ازین طریق پیشرفت های بزرگی را در کار خود حاصل کنند به عنوان مثال اینترنت اشیا که ضروری است کلیه سازمان ها این فناوری را به کار گیرند و از مزایای آن بهره ببرند.

اتوماسیون صنعتی تبدیل به یک راه حل برای توسعه کسب و کارها شده است

تجهیزات توماسیون صنعتی به صورت نرم افزار و سخت افزار و مکانیزمی است که آن ها را ترکیب می کند دسته بندی می شود علاوه بر این، این فرآیند شامل توصعه جدید با استفاده از فن آوری پیشرفته در کسب وکار است. اتوماسیون با نصب دستگاه های خودکار و همچنین نرم افزار ها انجام می شود که وظایف منطقی را انجام می دهد و فرآیندهای عملیاتی را کنترل می کند.

پیاده سازی این دستگاه ها، نرم افزار و سخت افزار یک راه حل  برای خودکار کردن عملیات است. این راه حل ها به طور گسترده برای افزایش بهره وری کسب وکار به کار می روند.

آینده اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی با استفاده از مدیریت انرژی ، ایمن سازی، استاندارد سازی و طراحی بهتر به سمت بهره وری فوق العاده در حال حرکت است.امروزه اتوماسیون در همه جا مورد استفاده قرار گرفته است و سیستم های SCADA، DCS و پردازنده ها اتوماسیون صنعتی را مطمئن تر و قدرتمندتر کرده است.

بهرنگ کرمیان
می 18, 2019